Expenses wise, would you say it's cost less eating this way?
Most days its 6 eggs and 2-3lbs of 70/30 ground beef + some cheese. $20-$30 per day? I will have a nice $40 steak couple of times a week. Could go cheaper ground beef, I get decent one from wholefoods
No more expensive than standard eating out American diet
On the go I can grab patties from just about any fast food. In and out being my favorite. 15 patties for like $25