the yoke is the gem of this...
True, but I got tired of eating it in various ways. I don't care how top notch your chef skills are, you ARE going to get sick of it.
I got a half gallon of Muscleegg for free once and absolutely loved it. But at $50+ for a big jug (16 servings), it's a rip. 16 servings with liquid egg whites only costs me $12. You can flavor it with 1/4 cup low fat chocolate milk or what I do is add a teaspoon of flavored Skinny Syrup type flavoring to it. (0 carbs, 0 sugars).
Each serving is about 30 grams protein and I tend to follow it with a spoon of all natural PNB for the healthy fats.